Čištění koberců moderní extrakční metodou

Co je to extrakční čištění koberců?

Při extrakční metodě čištění koberců dochází ke vstřikování čistícího roztoku do vlákna koberce a k následnému odsátí roztoku i s rozpuštěnými nečistotami zpět do extraktoru.

Jaký je princip extrakční metody čištění koberců?

Čistící roztok je pomocí čerpadla pod tlakem vstřikován tryskami hluboko do vlákna koberce. Roztok způsobí rozpuštění nečistot, které jsou následně odsáty hubicí do sběrné nádoby.

   Extrakční metoda u koberce - viz. obrázek          Extrakční metoda u čalounění - viz. obrázek

  

Extrakční metoda čištění znamená čištění koberců, matrací, sedacích souprav nebo čalounění mokrou cestou, kdy čistící roztok je tlakem vpraven hluboko do vlákna čištěného materiálu, nečistota je rozpuštěna a následně vysávána do sběrné nádoby. Koberce, matrace, sedačky a čalounění jsou po vyčištění jemně vlhké a vyžadují nějakou dobu na vyschnutí. Obecně se doba schnutí pohybuje od 2 do 8 hodin, liší se podle materiálu, ze kterého je daná věc vyrobena a podle klimatických podmínek, které panují v daném pokoji.

Tato metoda čištění koberců je hojně využívaná z důvodu mnohonásobně vyšší účinnosti oproti ostatním metodám, jako je například mechanické vysávání či ruční tepování. Princip čištění spočívá v regulovaném proudy teplé vody, která je společně s čistícím prostředkem vstřikována do čištěného čalounění či koberce a následně čistícím strojem odsávána zpět. Vysoká sací schopnost stroje zajišťuje minimální zůstatek vody a proto je látka po vyčištění pouze mírně vlhká.

Tato metoda čištění koberců a čalounění je naprosto šetrná a nezpůsobuje žádné nežádoucí opotřebení čalounění či vytrhání vlasů koberce. Za pomocí extrakčního čištění dojde k odstranění prachu, mastnoty, skvrn i zašlapaných nečistot a rovněž nepříjemných pachů. Důležité je, že nedojde k odstranění pouze z povrchu ale i z hloubky čištěných věcí. Tím se zvyšuje efekt čištění a dochází k oživení barev a celkového vzhledu.

Při ručním čištění koberců a čalounění jsou sice nečistoty rozrušeny čistícím prostředkem, ale nejsou následně důkladně odsáty, takže zůstávají nadále v čištěném materiálu a po zaschnutí jsou spojeny s vláknem koberce nebo čalounění. Navíc u ručního čištění koberců a čalounění zůstává v materiálu velké množství vlhkosti, která může způsobit následný výskyt plísní.

Extrakční čištění koberců a čalounění je považováno za nejvhodnější metodu k čištění koberců a čalounění, nečistoty jsou skutečně odstraněny a zároveň je velmi šetrná. Další výhodou této metody je vhodnost téměř pro všechny druhy textilií, od přírodních přes syntetické až ke kombinovaným. Existují ovšem materiály, pro které extrakční čištění není vhodné, jedná se zejména o koberce perské, jutové nebo kombinované s kůží a rovněž kožené sedací soupravy a soupravy s teflonovou úpravou povrchu.K čištění koberců a čalounění využívám profesionální techniku a přípravky.

Kdy po vyčištění můžete po koberci  chodit

Pokud jde o pokojový koberec, po kterém se nechodí s venkovní obuví, nevadí, když po koberci několikrát přejdete.

Kdy po vyčištění lze používat sedačku

Po obvykle poměrně krátké době vyschnutí (max. několik hodin) je možné sedačku používat.

Vhodnost z hlediska materiálu

Mokré čištění koberců je vhodné pro většinu typu materiálů, ze kterých jsou tvořeny textilní podlahoviny a textilní čalounění. Základním předpokladem je, že materiál musí být barevně stálý a vodovzdorný. Dalším omezením je případ, kdy je koberec lepený vodorozpustnými lepidly.

Naše služby si může objednat prostřednictvím poptávkového formuláře nebo telefonicky.

 

Spolupracuje s profesionálním portálem Nejřemeslníci.cz. Nejřemeslníci.cz pomáhají najít spolehlivé firmy na základě referencí předchozích zákazníků. Naše kvalitní reference získané přímo od zákazníků můžete přímo on-line shlédnout v odkazu v boční sekci reference.

 

 

                                            Technologie čištění                      Čištění koberců              Čištění tvrdých podlah

Ukázky našeho čištění naleznete také na Čištění koberců Třebíč Facebook » a Google+

Mezi nevhodné materiály pro extrakční způsob čištění patří:

  • koberce z přírodních vláken (kokos, juta, sisal, mořská tráva)
  • hedvábné koberce
  • bavlněné koberce
  • perské koberce
  • veškeré materiály z kůže, koženky, nubuku, semiše, s  teflonovou úpravou

Účinky extrakčního čištění koberců a sedacích souprav

Díky extrakčnímu čištění koberců a čalounění dojde k hygienickému a důkladnému odstranění nečistot. Odstraní se tak prach, alergeny, zaschlé skvrny, mastnota, pachy a to nejen z povrchu, ale i z hloubky koberce. Dochází k oživení barev i regeneraci vlákna koberce. Z matrací a sedacích souprav budou odstraněni roztoči. V kobercích roztoči nežijí, nemají v nich vhodné podmínky pro svůj život, v koberci mohou být pouze jejich vysušené exkrementy navázány na domácí prach, které se tam dostanou z postele, nebo pohovky.

Suché hloubkové vysávání

Nabídka hloubkového vysávání profesionálním multifunkčním vysavačem s klepací hlavou Lindhaus DP -5, který důkladně vysaje Váš koberec nebo matraci. Hloubkové čištění vakuovou metodou  Vax Professional™,  čištění koberců, matrací,sedacích souprav jemným rotačním kartáčem s následným odstranění chlupů a nečistot, odstranění skvrn a zvířecích či tabákových pachů zajistíme prostřednictvím profesionální britské techniky Vax Professional™

Bližší informace o vysávání zde

Nevíte co k svátku, k narozeninám nebo k vánocům?

Máme pro Vás řešení ....Dárkový poukaz....

Nabízíme Vám dárkové poukazy na čištění koberců, sedaček nebo automobilů v hodnotě 500,1000 nebo 1500Kč, jako dárek pro Vaše rodinné příslušníky či přátelé (narozeniny, svátky, vánoce, výročí, nebo jen tak pro radost.)

Stačí zaslat objednávku na náš email,nebo vytočit naše telefonní číslo a domluvit se na způsobu předání.Obdarovaný při uplatnění poukázky musí znát jméno objednatele.

Při nevyčerpání hodnoty poukázky se zbylá hotovost nevrací.